ازدواج به خاطر عشق یا پول (کدام درست است؟)

ازدواج، یکی از مهم‌ترین تصمیمات زندگی است که به شخصیت، ارتباط‌ها، و آینده یک فرد تأثیر می گذارد. یکی از سوالاتی که به ذهن ما می‌آید این است که آیا ازدواج باید بر مبنای عشق و علاقه باشد یا نیازهای مادی و پولی نیز ملاک تصمیم گیری باشد؟ در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع پرداخته و نظرات متفاوت را بررسی کنیم.

بدون شک، عشق و ارتباط عاطفی یکی از عوامل مهم در انتخاب همسر است. هنگامی که دو نفر عاشق می‌شوند، احساسات، ارزش‌ها و اهداف زندگی خود را به اشتراک می‌گذارند و سعی می‌کنند روزهایی را با هم سپری کنند. این روابط معمولاً عمیق و دارای پایه‌ای قوی هستند و می‌توانند به خوشبختی و رشد فردی کمک کنند. برخی افراد معتقدند که ازدواج باید صرفاً بر مبنای عشق و ارتباط عاطفی باشد و نیازهای مالی باید به طور ثانویه مد نظر قرار گیرند. نظر شما چیست؟!

مطالعات مختلف نشان می دهد که پول نقش مهمی در انتخاب یک شریک عاشقانه دارد. اما مثل اینکه اوضاع برای نسل جدید یا همان نسل z متفاوت است، حال از چه نظر این تفاوت وجود دارد؟!

طبق یک نظر سنجی دیگر، تنها گروه‌ 54% که عشق را به جای پول انتخاب می کنند. متولدین دهه های اخیر و نسل z هستند.

جالب است بدانید که ۷۵٪ زنان در یک نظرسنجی گفتند که با مرد بدون شغل ازدواج نمی کنند که طبیعی است، چون لازم است مرد از نظر حقوق حداقل را داشته و اراده و پشتکار کار کردن را داشته باشد، و این بخشی از مسئولیت پذیری اوست!

اکثریت قریب به اتفاق زنان برای عشق ارزش بیشتری نسبت به پول قائل هستند – مگر اینکه امکانات مالی کمتر از یک آستانه مشخص یا حداقلی باشد، پس صرفا تمامی زنان را با این عنوان که به دنبال پول و برای آن ازدواج می کنند جمع نبندیم، چه بسا زنانی که خود کار کرده، تحصیل کرده و مستقل هستند و سپس تصمیم به ازدواج می گیرند!

تحقیقات که حقایقی مبتنی بر علم را در مورد پول، عشق و شادی ارائه می دهد. در اینجا چندین مورد قابل توجه ذکر شده است:

درآمد بالاتر با غم و اندوه روزانه کمتر همراه است اما با شادی روزانه بیشتر همراه نیست.

• هرچه درآمد شما بیشتر باشد، احتمال بیشتری برای یافتن عشق وجود دارد.

حال باید چه انتخابی داشته باشیم در این روزگار، انتخابی مبتنی بر اولویت قرار دادن پول یا عشق و ارتباط عاطفی؟!

شادی سود می دهد. عاقلانه است که در رابطه ای قرار بگیریم که در آن هر دو شریک، قبل از هر چیز، از یکدیگر خوشحال باشند و احساسات مثبت را برای یکدیگر برانگیزند، زیرا احساسات مثبت به شدت با خلق ثروت همراه هستند.

یک ضرب المثل خارجی نیز ادعا می کند: “هرگاه عشق به چیزی [خارج از عشق] وابسته باشد و این چیز بگذرد، عشق نیز از بین می رود. اما اگر عشق به چنین چیزی وابسته نباشد، عشق هرگز از بین نخواهد رفت” شما چطور این نظر را قبول دارید؟!

به نظرم اما بهترین کار اولویت قرار دادن دلنشین بودن شریک عاطفی و پذیرش آن و داشتن ملاک های اصلی ما بوده و بعد از آن داشتن درآمد در انتخاب شریک خود را نیز در نظر بگیرید چون در هر صورت قرار است با این درآمد هم نیز شریک شده و با آن زندگی کنید. پس میتوان گفت ارزشمند ترین چیز ترکیب متعادلی از عشق و ثروت است برای دست زدن به انتخاب همسر آینده خود.

در این بین سخنان جالب دیگری که نیز توجه مرا به خود جلب کردند برای شما به اشتراک می گذارم:

“پول می تواند برای شما یک سگ خوب بخرد، اما فقط عشق می تواند او را وادار به تکان دادن دُمش کند.” – فریدمن کینکی

با پول نمیشه عشق را خرید، اما می تواند شما را به شریک بسیار مطلوب تری تبدیل کند. وقتی کسی عاشق است، پول در ابتدا از اهمیت کمتری برخوردار است و زمانی که برای نیازهای اولیه کمبود پول دارد، عشق اغلب بیشتر در معرض خطر است. با این حال، عاشق شدن با یک فرد ثروتمند آسان تر است، زیرا پول می تواند شرایطی را ایجاد کند که برای شکوفایی شخصی و عاشقانه مطلوب تر است. اما به هر دلیلی اگر همسر آینده شما ثروتمند نیست اما درآمد استاندارد و حداقلی را دارد و به همدیگر علاقه دارید و بررسی کردید که مناسب همدیگه هستید، چه اشکالی دارد اگر کنار همدیگر به این ثروت برسید و پس انداز کرده و زندگی بهتری در کنار هم برای هر دویتان تشکیل دهید!

درست است که پول مهم است اما همه چیز در آن برای انتخاب یک فرد خلاصه نمی شود! اگر شک دارید بار دیگر این مقاله را بخوانید و به این سوال که برای انتخاب فرد صادق، متعهد، دلنشین و دارای درآمد حداقل برای شروع انتخاب می کنید یا کسی که ثروت زیادی دارد و ممکن است کمتر شانس ملاقات با آن را داشته باشید؟

نویسنده : علی یزدی نژاد| کارشناس ارشد مشاوره خانواده

مطالب مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button