تست افسردگی بک

افسردگی شایع ترین اختلال روانی است که تمام دنیا و جوامع دیده می شود. افسردگی به دو صورت آشکار و پنهان در افراد دیده می شود، آشکار به این معناست که افرادی که این اختلال را دارا هستند ویژگی ها و علائم در سطح رفتار و فیزیکی از خود نشان می دهند؛ و پنهان به این معناست که دسته ای از افراد نشانه های روشن و واضحی از افسردگی را در سطح رفتار و فیزیکی بیان نمی کنند اما در روان خود احساس ناخوشایندی دارند.

در ابتدا پیشنهاد می شود فیلم زیر را مشاهده بفرمایید.

حال با ویژگی های افسردگی آشنا شدین. و می توانید کمی خود را مورد ارزیابی قرار دهید؛ اما این کافی نیست!

همانطور که در ابتدا گفته شد ما تنها با مشاهده ی چند رفتار نمی توانیم افسردگی را شناسایی کنیم و باید از تست سنجش افسردگی استفاده کنیم.

تست افسردگی بِک معتبرترین و استاندارد ترین تست سنجش افسردگی است که از آن استفاده می شود. تست افسردگی بک ۲۱ سوال دارد که به راحتی می توانید آن را پاسخ دهید. این تست را که در پایین قرار دارد، پاسخ دهید تا در ادامه باهم به تفسیرش بپردازیم.

افسردگی بک

حال برای تفسیر آزمون می بایست چند کار ساده را انجام دهید؛ در کنار پاسخ های هر یک از سوال ها یک عدد که از صفر الی ۳ هست را مشاهده فرمایید و با توجه به پاسخ شما و عددی که کسب کرده‌اید نمرات خود را جمع کنید.

اگر نمره ی شما در بازه ی ۰_۱۳ قرار دارد، احساسات و هیجانات شما در حالت طبیعی و نرمال می باشد.

اگر نمره ی شما در بازه ی ۱۴_۱۹ قرار دارد، شما درصد خفیفی از افسردگی را دارا هستین گاها هیجانات شما موجب ناراحتی شما می شود.

اگر نمره ی شما در بازه ی ۲۰_۲۸ قرار دارد، شما دارای نشانه های افسردگی هستین و بهتر است به یک مشاور مراجعه کنید.

اگر نمره ی شما در بازه ی ۲۹_۶۳ قرار دارد، شما افسردگی شدید دارید و باعث اختلال در کارکردهای خانوادگی، شغلی، تحصیلی و اجتماعی شما می شود و می بایست به طور حتم به مشاور مراجعه فرمایید.

مطالب مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button