بعد از جدایی قانون تماس نداشتن بسیار مهم است!

چه یک رابطه کوتاه مدت داشته باشید و چه رابطه بلند مدت، کنار آمدن با جدایی کاملا قلب را آزار می دهد، احساسات پیچیده ای را در شما بالا می آورد، احساساتی مثل غم، ناراحتی، خشم، پشیمانی و اندوه در سرتان می‌چرخد!

در اصل،  مهم نیست که تصمیم برای جدایی چقدر درست بوده است و در مورد آن مطمئن بوده اید، حتی ممکن است متوجه شوید که شدیداً دلتنگ کسی که دیگر نیست، شده اید.

به همان اندازه که تماس نداشتن با کسی که با او در تماس بوده اید، سخت است. خیلی از کارشناسان روابط معتقد هستند که این بهترین راهی هست که می توانید برای التیام قلبی خودتان در پیش بگیرید، حال در ادامه توضیح میدهم که این قانون به چه معنی است و چگونه باید این کار را انجام دهید.

قانون تماس نداشتن یعنی چه؟

همانطور که از این قانون مشخص است، لازم است تمام ارتباطات خودتان را بعد از جدایی با او قطع کنید. که شامل نفرستادن پیامک، تماس نگرفتن، پیام های مستقیم فرستادن و حتی لایک کردن در شبکه های مجازی و ملاقات حضوری وبعضی ها حتی می گویند که پست های آنها در شبکه های مجازی را هم ببینید.

نکته مهم:

علاوه بر تماس نداشتن با شریک عاطفی سابق خود، لازم است وقتی که دوستان مشترک خود را می بینید، در مورد زندگی و … شریک سابق خودتان پیگیری نکنید و به دنبال جمع آوری اطلاعات از این و آن نباشید.

همچنین لازم است بگویم که پیروی از قانون «بدون تماس» باعث می‌شود شما از بازگشت به خود رابطه جلوگیری کنید، که باعث سردرگمی شده و می‌تواند درد شما را طولانی‌تر کند. مبارزه با این مرز مشخص ممکن است دشوار باشد، مخصوصاً در اوایل، اما با پیشروی در زندگی می توانید آن را انجام دهید.

استثنائات قانون بدون تماس

همیشه نمی توان پس از پایان یک رابطه کاملاً “بدون تماس” رفت. به عنوان مثال، اگر با هم فرزندانی دارید، برای یک شرکت کار می کنید، یا به گذراندن وقت با حلقه دوستان خود ادامه می دهید، باید به نوعی ارتباط برقرار کنید.در این مورد، توصیه می شود که تمام سعی خود را بکنید که حداقل ترین حالت تماس داشتن باهم را حفظ کنید. همچنین پیشنهاد می‌ شود، مرزهایی را در مورد زمان و نحوه گذراندن وقت با هم ایجاد کنید. و به نوعی رسمی برخورد کنید.

در تماس بودن با شریک سابق خود، باعث می شود که این احساسات همچنان با شدت بالا در شما باقی بمانند و فرایند جدایی و بهبود آن طول بکشد به همین دلیل لازم است که در برابر وسوسه چک کردن مقاومت کنید، حال چطوری مقاومت کنید؟!

این راه ها به شما کمک می کند.

یک دفتر یادداشت داشته باشید : و وقتی خواستید با شریک خود تماس بگیرید، به جای آن،  دفترچه یادداشت خود را بردارید. برای کمک خود و احساسات خود، آنچه را که فکر می کنید یا احساس می کنید، یادداشت کنید.

وقت خود را با دوستان خود بگذرانید: توصیه می‌ شود که «با دوستان نزدیک و عزیزانتان صحبت کنید تا ببینید آیا آنها می‌توانند فضایی را برای صحبت کردن در مورد احساس تان در زمانی که احساس می‌کنید وسوسه می‌شوید با همسر سابق خود صحبت کنید، در اختیارتان بگذارند. به گفته انجمن روانشناسی آمریکا (APA)، برقراری ارتباط اجتماعی راهی کلیدی برای مدیریت استرس و یافتن شادی است، به ویژه در هنگام مواجهه با مشکلات زندگی.

به دنبال سرگرمی ها باشید:  اکنون زمان بسیار خوبی برای سرمایه گذاری مجدد بر روی خودتان است. آنچه را که دوست دارید کشف کنید، اشتیاق جدید پیدا کنید و خود را در عادات سالمی پرتاب کنید که باعث ایجاد اعتماد به نفس و شادی می شود.

تلفن خود را دور از دسترس نگه دارید: در صورت امکان، تلفن خود را در طول این دوره های کسالت بار دور از دسترس قرار دهید.

ریشه اصلی وسوسه خود را پیدا کنید: استوکارد می‌گوید: «از خود بپرسید که این انگیزه‌ها از کجا می‌آیند و امید دارید از برقراری مجدد آن تماس چه چیزی به دست آورید. “ممکن است متوجه شوید که دلیل چندان خوبی وجود ندارد. اگر پاسخ به آن سوالات شما را همچنان به سمت تمایل به گرفتن تماس حرکت می دهد، برخی از راه های دیگر مقاومت عبارتند از وقت گذاشتن برای خود و همدلی با دشواری مقاومت در برابر وسوسه.”

در عین حال اگر وسوسه شدید و تماس گرفتید دوباره به حالت بدون تماس برگشته و سعی کنید آن موارد را رعایت کنید.

بعد از جدایی و کات کردن رابطه خود لازم است به خود حداقل سه تا شش ماه زمان داده و انتظار خوب شدن سریع را نداشته باشید، طبق تحقیقات اکثر افراد بعد از سه ماه حس بهتری داشتند. اگر از رابطه ی قبلی خود آسیب دیدید و به تنهایی نمیتوانید از فکرها و اثرات منفی آن رابطه خلاص شوید حتماً از درمانگر کمک بگیرید تا اثرات رابطه ی قبلی خود را به رابطه ی جدید نبرید و آگاهانه تصمیم بگیرید.

مرکز مشاوره و امور روانشناختی رهبان

علی یزدی نژاد | کارشناس ارشد مشاوره خانواده

منبع سایت: verywell mind

مطالب مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button