تعداد نرمال دفعات رابطه جنسی

چند بار رابطه جنسی داشتن خوب است؟ همه ی ما درباره رابطه دیگران کنجکاو هستیم. افراد دیگر چقدر رابطه جنسی دارند؟

زندگی جنسی ما در مقایسه با دیگران خوب است یا بد؟ نکند این موضوع آن قدر که برای بقیه مهم است برای ما مهم نباشد؟ اگر انتخاب ما این باشد که تا قبل از عروسی رابطه نداشته باشیم، چه می شود؟ اگر تعداد رابطه ی جنسی ما کم باشد یا اصلا قطع شود، یعنی رابطه ی زناشویی ما محکوم به فناست؟ تکلیف خیال پردازی و نقش بازی کردن  چیست؟ و چه مقدار رابطه ی جنسی در رابطه ای طولانی مدت « عادی» است؟

هر تعداد رابطه ای که برای هر دوی شما رضایت خاطر به همراه دارد، نرمال و طبیعی است. طبق پژوهشی جامع در دانشگاه شیکاگو، ۸۰ درصد زوج ها در یک ماه، تعداد کمی یا اندکی بیشتر، رابطه ی جنسی دارند. ۳۲ درصد آن ها، دو تا سه بار در هفته و ۴۸ درصدشان نیز ماهی یکبار یا دو بار رابطه ی جنسی داشته اند. این افسانه است که رابطه ی جنسی رابطه ای عمیقاً عاشقانه، با شمع های روشن، موسیقی ملایم و ساعت ها عشق بازی همراه با فراغت بال است. در دنیای واقعی، فاصله ی زمانی رابطه ی جنسی زوج ها، گاهی طولانی و شاید هم بیشتر اوقات، با عجله انجام می شود. ممکن است خیال پردازی و نقش بازی کردن وجود داشته باشد یا گزینه هایی باشند که در مخیله ی شما نگنجند؛ اما بهترین دوستان تان آن را انجام می دهند. عادی، آن چیزی است که شما هر دو با آن راحتید و معمولاً در طول زندگی زوجی، وقتی بچه دار می شوید یا سن تان بالا می رود یا گرفتار موضوعات پزشکی می شوید. تغییر خواهد کرد. همه ی این موارد بخشی از رابطه ی جنسی انسانی بوده و همه هم عادی هستند. در شروع رابطه یا ازدواج، با گفتن این که ما هر روز میخواهیم رابطه ی جنسی برقرار کنیم، شکست را برای زندگی مشترک تان هموار کرده اید واقعیت زندگی دیر یا زود آشکار می‌شود و هیچ چیز به اندازه ی رابطه ی جنسی معیار بهتری برای اندازه گیری کیفیت زندگی مشترک نیست.

همه ی ما خواهان رابطه‌ای پرشور و محکم هستیم راه‌هایی وجود دارند که می‌توانند باعث ایجاد ارتباط یا تخریب ارتباط زوجی باشند. همه ی این راه ها خارج از اتاق خواب اتفاق می‌افتند مهم ترین نکته این است که اجازه ندهیم رابطه ی جنسی در اخر لیست بلندبالای امورات زندگی قرار گیرد؛ آخرین وظیفه ای نباشد که وقتی هر دو خسته اید به سراغش می روید. راه های مشخصی برای اطمینان یافتن از زندگی جنسی عالی وجود دارد.

کریستین نورتروپ ، پپر شوارتز و جیمز وایت در کتاب خود با عنوان نوار معمولی، نتایج بررسی گسترده ی خود را درباره ی عشق و رابطه ی جنسی گزارش دادند. در این مطالعه که ۷۰هزار پاسخ از ۲۴ کشور جهان را بررسی کردند به این نتیجه رسیدند زوجهایی که زندگی جنسی عالی دارند :

• هر روز به همسرشان می گویند دوستت دارم و واقعا هم دوستش دارند. 

• برای همدیگر هدایای ناگهانی عاشقانه می خرند.

• اغلب، از همسرشان تعریف و تمجید می کنند.

• کمر همدیگر را ماساژ می دهند.

• بدون هیچ دلیلی یکدیگر را با اشتیاق می بوسند. ۸۵ درصد از کسانی که عاشق رابطه ی جنسی هستند، بوسه های پر اشتیاق هم دارند. 

• عموماً ابراز محبت می کنند. دست هم را می گیرند، نوازش می کنند و می بوسند. 

• هر روز همدیگر را بغل می کنند. فقط ۶ درصد از افرادی که همدیگر را بغل نمی کنند، زندگی جنسی خوبی داشتند. 

• هفته ای یک بار، یک روز عاشقانه دارند که ممکن است شامل پوشیدن لباس خاص، شام بیرون، ماساژ و عشق بازی باشد. 

• رابطه ی جنسی را در اولویت قرار می‌دهند و درباره ی رابطه ی جنسی با یکدیگر راحت صحبت می‌کنند.

• در انواع فعالیت های جنسی، باز و بی پرده هستند.

• از پیشنهاد رابطه ی عاطفی استقبال می کنند.

علاوه بر این ، هرچه زوج ها این کارها را بیشتر انجام دهند، زندگی جنسی بهتری خواهند داشت. در آخر این پژوهش، ایتالیا و اسپانیا رتبه‌های اول را کسب کردند.

رابطه جنسی عالی، علم پرتاب راکت نیست. کاملا اجرا شدنی است؛ اما باید بتوانید درباره اش باهم صحبت کنید و آن را جزو اولین اولویت های رابطه تان قرار دهید.

علی یزدی کارشناس ارشد مشاوره خانواده

مرکز مشاوره و امور روانشناختی رهبان

مطالب مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button