مشاوره اعتیاد

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. مشاوره اعتیاد

اعتیاد به مواد مخدر یکی از مشکلات بهداشتی و اجتماعی قرن حاضر و از مهم­ترین دغدغه­ های فکری و یکی از ناگوار ترین آسیب­ های اجتماعی است. اعتیاد نه تنها منجر به آسیب­ های شدید و عمیق جسمی و روانی در فرد مبتلا می­ گردد، بلکه باعث آسیب­ های اجتماعی متعدد مثل طلاق، بزهکاری و بیکاری هم می­ شود. مطالعات زیادی نشان داده است که اغلب بیماران دچار سوء مصرف مواد به طور هم­زمان به بیماری جسمی متعدد مبتلا هستند. هم­چنین این افراد با احتمال مرگ و میر بیشتر مواجه­ اند، به نحوی که افراد دچار سوء مصرف مواد به طور متوسط 13.8 سال کمتر از سایرین عمر می­ کنند.

اعتیاد به عنوان یک آسیب اجتماعی، هیچ­گاه به طور کامل ریشه ­کن نخواهد شد، آسیب­ های وارده ناشی از این معضل جهانی و مافیای موجود، نیاز به توجه بیش از پیش به برنامه ­های پیشگیری، درمان و کاهش آسیب اعتیاد به عنوان سیاست­ های کاهش تقاضا را تأکید می­ کند.

مواد تأثیرگذار بر انسان چه هستند؟ به بیان تخصصی، مواد مخدر یا محرک یا هر ماده تغییر دهنده روان، ماده­ای شیمیایی است که عملکرد عادی مغز یا بدن را تحت تأثیر قرار می­ دهد. البته همه مواد غیر قانونی نیستند. به عنوان مثال، کافئین (ماده موجود در قهوه و نوشابه­ ها)، نیکوتین (در سیگار و قلیان) موادی قانونی محسوب می­ شوند. الکل نیز در اغلب کشورهای جهان در زمره مواد قانونی قرار می ­گیرد. هم­چنین دارو ها چه توسط پزشک تجویز شوند یا در داروخانه­ ها موجود باشند مواد قانونی برای درمان بیماری­ ها هستند اگرچه این مواد نیز ممکن است مورد سوء مصرف قرار گیرند.

زمانی که خانواده مراجعه می ­کند و راجع به عزیز مصرف ­کننده مواد خود که حاضر به مراجعه به درمان نیستند، کمک حرف ه­ای می­ خواهد درمانگر چه می­تواند بکند؟ آیا چیز بیشتری برای ارائه وجود دارد؟ آیا احساس درمانگر مناسب خواهد بود یا ناخوشایند؟

هدف مشاوره اعتیاد این است که به کاهش مصرف در فرد مصرف ­کننده مواد مخدر و علاقه ­مند کردن بیمار برای ورود و ادامه درمان. و همچنین کمگ به اعضای خانواده برای افزایش احساس خوشحالی و هدف قرار دادن مشکلات در سایر جنبه­ های زندگی است.

فرم درخواست مشاوره

پس از ثبت درخواست، به زودی با شما تماس می گیریم تا وقت جلسه را تعیین کنیم.
فهرست
Call Now Button